محل تبلیغات شما
با معرفی ۵ اثر؛ منابع طرح کتاب‌خوان مهرماه ۱۳۹۹ معرفی شد

:beginner: کتاب‌های لمس بام دنیا»، من امام رضا(ع) را دوست دارم»، نامش محمد(ص) بود»، ستون ۱۴۵۳» و مردی به رنگ پرتقال: زندگینامه‌ی داستانی شهید سیدموسی نامجو»  از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان منابع طرح کتاب‌خوان مهرماه ۱۳۹۹ معرفی شدند.

لمس بام دنیا»/ پدیدآور: اریک واینمایر؛ مترجم: خباز بهشتی. ناشر: نغمه نو اندیش. تعداد صفحات: ۴۹۷

اریک واینمایر در سپتامبر سال ۱۹۶۸ میلادی در آمریکا متولد شد. او به‌علت بیماری خراشیدگی شبکیه چشم در سن سیزده سالگی به‌طور کامل بینایی خود را از دست داد، اما این معلولیت اریک را از حرکت باز نداشت. او زندگی را با شور و هیجان بیشتری ادامه داد.

لمس بام دنیا سرگذشت پرماجرا، امیدبخش و اثرگذار اریک است که در تکاپو برای گذر از مرزهای محدودیت و توانایی ترسیم شده. او از نابینایی، دنیای بینایان و مبارزه با ناملایمات زندگی‌اش سخن می‌گوید.

من امام رضا(ع) را دوست دارم» / پدیدآور: غلامرضا حیدری ابهری. ناشر: نشر جمال. تعداد صفحات:۲۴

کتاب من امام رضا(ع) را دوست دارم» جلد دهم از مجموعه  چهارده جلدی "من اهل بیت(ع) را دوست دارم" است. این مجموعه بر اساس یکی از بهترین روش‌های معرّفی شخصیت‌های دینی و مذهبی نوشته شده. در این روش، تنها به جنبه‌های تاریخی از زندگی اشخاص بسنده نمی‌شود، بلکه به ابعاد گوناگون زندگی فردی و اجتماعی نظیر، مقام معنوی، سبک زندگی، افکار، اندیشه‌ها و سخنان ایشان نیز متناسب با سن و سال کودک و نوجوان پرداخته می‌شود. قرآن کریم نیز همین روش را برای معرّفی انبیا و اولیا به کار برده است.

نامش محمد(ص) بود»/ پدیدآور: سیدمهدی آیت اللهی. ناشر: مدرسه. تعداد صفحات: ۳۲

کتاب نامش محمد بود» مروری است گذرا بر زندگی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آل وسلم، از تولّد تا وفات. نویسنده تلاش کرده است به اختصار، مهم‌ترین فرازهای زندگی آن حضرت را برای کودکان و نوجوانان تبیین کند.

ستون ۱۴۵۳» / پدیدآور: مسلم ناصری. ناشر: کتاب جمکران. تعداد صفحات: ۱۳۵

نویسنده کتاب تاریخ‌دان است و تاریخ را دستمایه داستان نویسی‌اش کرده و در این رمان درباره پیاده روی نجف تا کربلای اربعین با عبور از مرزهای مکان و زمان مسائل روز جامعه را پاسخ می‌دهد. ستون ۱۴۵۳ نام آخرین ستون مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلاست که به حرم سیدالشهدا علیه‌السلام منتهی می‌شود. اما این ستون وجود خارجی ندارد و اشاره‌ای است به بارگاه حضرت اباعبدالله علیه‌السلام.

این کتاب زندگی‌نامه‌ی داستانی شهید موسی نامجو وزیر دفاع ایران در سال ۱۳۶۰ است که در آن نویسنده سرگذشتنامه شهیدان واقعه هفت تیر ۱۳۶۰ را نیز روایت می‌کند. گفتنی است این شهید، متولد آذر ۱۳۱۷ در بندر انزلی بوده که سرانجام بر اثر سقوط یک فروند هواپیمای نیروی هوایی که حامل شهدا و مجروهین جنگ بوده، به همراه سرلشکر ولی‌الله فلاحی، تیمسار سرتیپ فکوری و کلاهدوز به شهادت می‌رسد.

برگزاری کارگاه آموزشی " مهارتهای زندگی برای کودکان"

گرامیداشت سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس

سلسله جلسات شاهنامه خوانی

,زندگی , ناشر , پدیدآور , تعداد ,صفحات ,    ,را دوست , تعداد صفحات ,ع را ,رضا ع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرستاری از کودک در منزل، پرستاری ازسالمند , پرستاری,پرستاری از کودک شیراز وبلاگ همسفران قزوین روزانه های یک مرد متاهل لنده دنیای من adenadmen tecondampdang اشک مداح headsmipanmau بک لینک